Goście

PIOTR NOWACKI

Twórca komiksów i ilustrator. Współautor przygód Detektywa Misia Zbysia, Żółwia Tudo czy Smoczka Loczka. Stały współpracownik miesięczników dla dzieci „Abecadło” i „Akademia Malucha”. Jeden z trzech filarów tria kreatywnego Pokembry. Często prowadzi warsztaty dla dzieci z podstaw tworzenia komiksów. Współpracuje z firmą Explain Visually jako aktor rysującej ręki przy tworzeniu animacji whiteboardowych. Plansze komiksowe z jego rysunkami były pokazywane na wystawach zbiorczych m.in. na Węgrzech, w Izraelu, Szwecji, Grecji czy na Litwie. Jego Mistrzem i niedoścignionym wzorem jest Bohdan Butenko.

DOMINIKA WĘCŁAWEK

Dziennikarka kulturalna, wydawca, scenarzystka komiksowa.  Z wykształcenia filozof. Zajmuje się głównie dziennikarstwem muzycznym, parentingowym i podróżniczym. Zajmuje się głównie dziennikarstwem muzycznym, parentingowym i podróżniczym. Współpracowała z takimi pismami i portalami jak Ślizg, Życie Warszawy, Machina, Przekrój, Zeszyty Komiksowe National Geographic Traveler; Interia.pl, t-mobile-music.pl. Redaktorka naczelna satyrycznego pisma parentingowego Bachor oraz czasopisma muzycznego M/I. W 2016, nakładem Fabryki Słów, ukazała się jej powieść pt. „Upadła Świątynia”.

SZTYBOR

Od kilkunastu lat pisze scenariusze do komiksów, filmów i seriali. Za swoją twórczość zdobył parę nagród, nawet kilka zagranicznych, w tym ze dwie, które prawdopodobnie coś znaczą.

BERENIKA KOŁOMYCKA

Autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Współpracuje z Grzegorzem Januszem („Wykolejeniec”) i Marzeną Sową („Tej nocy dzika paprotka”). Laureatka Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Jej prace publikowane były w magazynach polskich, antologiach, a także w podręcznikach szkolnych, brały udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Seria komiksowa dla dzieci „Malutki Lisek i Wielki Dzik” to autorski projekt Bereniki wydawany nakładem Egmontu.

JACEK FRĄŚ

Rysownik i scenarzysta komiksowy, ilustrator. Perkusista zespołu Kwiaty i Grupa Strasznego. Edukator w sołeckich świetlicach gminnych w Bąkowie i Lublewie. Jeden z założycieli nieformalnej Słynnej Grupy 8. Publikuje w internecie. Brał udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą. Autor oraz współtwórca takich tytułów jak „Balbina i Bambak”, „Totalnie nie nostalgia”, „Jak wytresować Chthulhu”, „Glinno”.

SZYMON HOLCMAN

Jeden z trzech filarów wydawnictwa Kultura Gniewu. Zajmuje się promocją komiksów, kontaktem z autorami, czytelnikami i zagranicznymi wydawcami. W studio animacji Human Ark kierował produkcją serialu „Kacperiada”. Jeden z organizatorów festiwalu Niech Żyje Komiks.

KAJETAN KUSINA

Nałogowo pochłania kulturę, opisują ją, a także tworzy. Prowadzi bloga kusinakulture.pl. Scenarzysta serii komiksowej „Niesłychane Losy Ivana Kotowicza” wydanej przez Kulturę Gniewu.

MICHAŁ AMBRZYKOWSKI

Rocznik 1988. Absolwent grafiki na gdańskiej ASP. Komiksy tworzy i czyta od dziecka. Zaczynał rysować w wieku trzech lat, kopiując prace Walta Disneya. Rysownik serii „Niesłychane Losy Ivana Kotowicza”. Nie potrafi wymyślać historii, dlatego pozostawia to scenarzystom.

MACIEJ CZAPIEWSKI

Zadebiutował w 2011 roku odbijanym na ksero Czarnym Panem. W 2012 wydał w SmallPress.pl komiks Kwiatuszku. Publikował w kilku magazynach komiksowych (Biceps, Deus Ex Machina, Kolektyw). Do scenariusza Łukasza Kowalczuka narysował też Ultra Miniona. W zeszłym roku, wspólnie ze scenarzystą Pawłem Kicmanem stworzył Cholerną Planetę. To będzie pierwsza wizyta Maćka w charakterze gościa na imprezie komiksowej.

KATARZYNA KAMIENIARZ

Głównodowodząca oficyny OMG! Wytwórnia Słowobrazu oraz współzałożycielka imprintu Łukasz Kowalczuk Przedstawia. Związana z rynkiem komiksowym od ponad 15 lat. Korektorka, redaktorka, tłumaczka. Zawodowo również: badacz rynkowy i spec od marketingu.

SEBASTIAN STECEWICZ

Kolekcjoner starych komputerów i konsol, animator sceny retro należący do Stowarzyszenia RetroKomp. Prowadzi fan page Save The Floppy.

RAFAŁ SZKUBEL

Twórca komiksów o charakterze edukacyjnym i żenującym, które publikuje w internecie i na papierze pod szyldem Rafineria.

EMILIA „EMI DE CLAM” MARLEWSKA

Ilustratorka, komiksiara. Pasjonatka nouvelle manga oraz miłośniczka fikcyjnych złoczyńców z klasą. W ciągu dnia freelancerka, w nocy rysowniczka komiksów.

MIRA „SONNE” MORAWSKA

Pochodząca z Gdańska absolwentka historii sztuki i rysowniczka. Uwielbia kreować postacie i ich historie osadzone w fantastycznych światach. W wieku dwunastu lat pokochała japoński komiks, którego elementy stara się wcielać w swoje prace. Dotychczas stworzyła kilka krótkich komiksów, zamieszczonych głównie w internecie i publikacji „Ciche pragnienia”. Wydała również komiks „Bazylika”, w którym łączy swoje dwie ulubione stylistyki – mangę i średniowieczny gotyk.

KRZYSZTOF HŁADKI

Absolwent ASP w Gdańsku, braki warsztatowe nadrabia brakiem entuzjazmu. Zainteresowany ogólnie pojętą sztuką, przyrodą, literaturą. Najbardziej nienawidzi filmów o gadających psach.