Goście

JACK TEAGLE | strona | Facebook | sklep

Jack mieszka w Anglii, jest rysownikiem pracującym jako wolny strzelec. Niespotykanie spokojny człowiek, były amator podwórkowego wrestlingu. Rysował dla takich firm jak Converse, Nick Jr czy Netflix. Jego ilustracje ukazały się na łamach Bloomberg Business Week, Front Magazine, Digital Artist Magazine. Komiksy Jacka wydało Nobrow Press, Retrofit oraz Alternative Comics. W Polsce ukazały się „Jeff Job Hunter”, „The Muscle Kid” (wydawnictwo Bazgrolle) oraz „Rad Erwank” (scen. Łukasz Kowalczuk, wyd. Słowobraz / ŁKP).

MICHAŁ ŚLEDZIŃSKI | strona | Facebook

Scenarzysta, rysownik, reżyser, twórca komiksów („Osiedle Swoboda”, „Na szybko spisane”, „Czerwony Pingwin musi umrzeć!” czy „Wartości rodzinne”). Współtworzył i był redaktorem naczelnym magazynów komiksowych „Produkt” i „PLux” oraz fanzinu „Azbest”. Wieloletni współpracownik magazynów traktujących o grach wideo („Świat Gier Komputerowych”, „Play”, „Pixel”). Współpracuje z agencjami reklamowymi, reżyseruje spoty reklamowe, trailery gier oraz tworzy oprawę graficzną gier dla niezależnych developerów. Aktualnie związany ze studiem animacji Human Ark, w którym zajmuje się reżyserią (serial animowany „Kacperiada”, reklamy), storyboardem, oprawą plastyczną filmów („Diplodok”) oraz konsultacjami scenariuszowymi. Współpracował przy produkcji seriali TV „Portrety wojenne” oraz „Tymek i Mistrz”.

MIRA MORAWSKA | strona | Facebook

Historyk sztuki z wykształcenia, rysowniczka z zamiłowania. Od najmłodszych lat zafascynowana fantastyką, japońską animacją i komiksem, a także dawną sztuką europejską – co nie pozostaje bez wpływu na jej twórczość. Wydała własnym sumptem komiksy pt. „Bazylika” oraz „Ciche pragnienia”, jej praca ukazała się też w antologii „Cymelia”.

JACEK KUZIEMSKI | Facebook

Trójmiejski grafik i rysownik komiksów. Entuzjasta historii i klasycznego fantasy. Gdy nie tworzy prowadzi z ojcem wielopokoleniową pasiekę. Ma dwa koty.

MATEUSZ PIĄTKOWSKI | Facebook

Scenarzysta, zawsze szukający rysowników, żeby przed śmiercią lub nieuchronną implozją wszechświata (cokolwiek będzie pierwsze) stworzyć jak najwięcej komiksów.

KAROL KALINOWSKI | Facebook

Magister sztuki (kierunek projektowanie graficzne), starszy bibliotekarz, Jeden z najoryginalniejszych polskich twórców komiksowych. Współtworzył legendarny magazyn „Produkt”. Jego najbardziej znane dzieła to familijne „Łauma” i „Kościsko”. Zostały wydane przez Kulturę Gniewu i doczekały się kilku dodruków. Ale KRL tworzy również komiksy dla dorosłych, które wydaje własnym sumptem. Za „Furkota” i „Turbolechitów” autor otrzymał Złotego Kurczaka w kategorii najlepszy scenarzysta 2018.

KAMILA ‚FAVI’ ZALEWSKA-FIRUS | Facebook

Gra w RPG od 12 roku życia. Kilkanaście lat później, po urodzeniu dziecka zainteresowała się grami fabularnymi dla dzieci. Nie było ich na polskim rynku, więc napisała „Jagodowy Las” – grę o pomocnych krasnoludkach opartą na uproszczonej mechanice Fajerbola. Tym samym rozpoczęła serię Fajerbol Junior. Projekt się rozrasta, Kamila wydała drugą grę pt. „Syrenki i Trytony”, pisze następne, a wszystko udostępnia za darmo (linki w komentarzach).
W czerwcu zakończyła się na Wspieram.to wspólna zbiórka na wydanie gier RPG dla dzieci (przeprowadzona razem z twórcą Mistrz Baśni, Marcinem Kubiesą). Autorzy odnieśli ogromny sukces – zebrano 54024 złotych z 704 wpłat.

KAROLINA PLEWIŃSKA | Facebook

Rysuje komiksy o błędach w wychowaniu i systemie edukacji, o stereotypach, o inności. Ostatnio za swoje ziny została nominowana do nagrody Złote Kurczaki w kategorii „debiut”, a także pojawiła się w katalogu festiwalowym Festiwal Komiksu W Łodzi. Legendy głoszą, że jada zupę z kredek.

SHA NAZIR | strona

Wydawca i dyrektor artystyczny w BHP Comics, czołowym szkockim wydawnictwie komiksowym. Założyciel Glasgow Comic Con oraz SICBA* Awards. Jeden z dyrektorów National Centre for Comics, które zostanie otwarte w październiku. Doświadczony projektant graficzny i autor, stworzył takie tytuły jak The Amazing Mr Macintosh, Laptop Guy czy Mega Penguin.

*Scottish Independent Comic Book Alliance

ŁUKASZ KOŁODZIEJ | Facebook

Zapalony fantasta od ponad dekady zafascynowany grami fabularnymi. Słusznie niedoceniany twórca i wydawca gry Fajerbol oraz całej serii powiązanych z nią publikacji (Krwawei Piaski, Terra Incognita, Neon Lights, Podświat, Hinotama i wiele innych). Stara się popularyzować swoje hobby i pomagać początkującym autorom w wydawaniu własnych gier fabularnych.

UNKA ODYA | Facebook | Behance

1. Będąc jeszcze w łonie matki Unka wchłonęła swoją siostrę bliźniaczkę. I brata bliźniaka. I kilka innych osób.
2. Przyszła na świat niedługo po katastrofie w Czernobylu. Naukowcy twierdzą, że te wydarzenia nie są ze sobą powiązane.
3. Rysować uczyła się na gdańskiej ASP. Albo w więzieniu. Tak czy siak dostała tytuł Magistra Sztuki.
4. W 2013 zdobyła (razem z Janem Mazurem) Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Zasłużenie.
5. Jest autorką znanego paska Doskonały strzał, milordzie i wielu innych, kompletnie nieznanych.
6. W tym roku Wydawnictwo 23 wydało jej pełnometrażowy komiksowy debiut pt. Brom.
7. Związana z magazynami: Kolektyw (kiedyś) i Warchlaki (teraz).
8. Pracuje w POTĘŻNEJ korporacji.
9. Mieszka w Krakowie, podobnie jak mnóstwo innych osób.

MATEUSZ SKUTNIK | strona | Patreon

Uznawany za jednego z najciekawszych polskich twórców komiksów, Mateusz Skutnik tworzy poetyckie, niekiedy oniryczne fabuły, w których czytelnik musi sam odnajdywać tropy zostawione przez autora.

Urodził się w 1976 roku w Poznaniu. Pierwsze komiksy zaczął rysować w wieku ośmiu lat. Sam przyznaje, że wtedy wydawało mu się to łatwe, a teraz, po latach wie, że to wcale łatwe nie jest. Skończył architekturę na Politechnice Gdańskiej. Na studiach w 1997 roku założył wraz z Łukaszem Klimkiewiczem zina „Vormkfasa”. Komiksy Skutnika pojawiły się w wielu polskich magazynach i zinach komiksowych, m.in. „Świecie komiksu”, „AQQ”, „KKK”, „Ziniolu” i „Krakersie”. Publikował w słoweńskim magazynie „Stripburger” i czeskim „Aargh!”. Uznanie przyniosła mu seria „Rewolucje”, której pierwsza część zatytułowana „Parabola” ukazała się w 2004 roku. Jest też autorem ponad setki logicznych gier komputerowych, z których największą popularnością cieszą się serie Submachine i Daymare Town.

ŁUKASZ GODLEWSKI | Facebook

Artysta komiksowy z Gdańska (czasem pisze scenariusze). Nie tyle żyje, co po prostu nie umiera. Zadebiutował albumikiem “Miłość” w wydawnictwie SmallPress.pl w 2012 roku. Współtworzył takie komiksy jak „Benia Dampc” (scen. Jerzy Szyłak), “Kapitan Wrona” (scen. Elżbieta Żukowska), “Niesamowite opowieści Josepha Conrada” (scen. Maciej Jasiński), „Rotmistrz Polonia” (scen. Łukasz Kowalczuk). Zilustrował też kilka odcinków NoSleep Podcast, jednego z najpopularniejszych podcastów grozy na świecie.

RAFAŁ SZŁAPA | Facebook

Rocznik 1976, absolwent ASP w Krakowie. Z wykształcenia Artysta grafik. Twórca Ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych oraz okładek książek. Przez lata związany z reklamą. Z potrzeby serca, scenarzysta i rysownik komiksów. Twórca opowieści publikowanych między innymi w Nowej Fantastyce, Przekroju, Gazecie Wyborczej oraz Bluszczu. Autor komiksów historycznych. Od 2010 roku scenarzysta, rysownik i wydawca cyklu komiksowego w klimatach superbohatersko-horrorowych pt. Bler, który obecnie liczy 7 tomów. Stworzył komiksy do kampanii reklamowej piwa Special – Legenda Północy oraz oprawę graficzną do ekspozycji o Fiacie 125p w krakowskim Muzeum technikiW 2018 był twórcą plakatu 29.edycji Międzynarodowego Festiwalu w Łodzi a także jurorem w kolejnej edycji konkursu Asus. Prywatnie szczęśliwy mąż Joanny i jeszcze szczęśliwszy tata Malwiny oraz małego Konrada.