Goście

MICHAŁ ŚLEDZIŃSKI | strona | Facebook

Scenarzysta, rysownik, reżyser, twórca komiksów („Osiedle Swoboda”, „Na szybko spisane”, „Czerwony Pingwin musi umrzeć!” czy „Wartości rodzinne”). Współtworzył i był redaktorem naczelnym magazynów komiksowych „Produkt” i „PLux” oraz fanzinu „Azbest”. Wieloletni współpracownik magazynów traktujących o grach wideo („Świat Gier Komputerowych”, „Play”, „Pixel”). Współpracuje z agencjami reklamowymi, reżyseruje spoty reklamowe, trailery gier oraz tworzy oprawę graficzną gier dla niezależnych developerów. Aktualnie związany ze studiem animacji Human Ark, w którym zajmuje się reżyserią (serial animowany „Kacperiada”, reklamy), storyboardem, oprawą plastyczną filmów („Diplodok”) oraz konsultacjami scenariuszowymi. Współpracował przy produkcji seriali TV „Portrety wojenne” oraz „Tymek i Mistrz”.

MIRA MORAWSKA | strona | Facebook

Historyk sztuki z wykształcenia, rysowniczka z zamiłowania. Od najmłodszych lat zafascynowana fantastyką, japońską animacją i komiksem, a także dawną sztuką europejską – co nie pozostaje bez wpływu na jej twórczość. Wydała własnym sumptem komiksy pt. „Bazylika” oraz „Ciche pragnienia”, jej praca ukazała się też w antologii „Cymelia”.

JACEK KUZIEMSKI | Facebook

Trójmiejski grafik i rysownik komiksów. Entuzjasta historii i klasycznego fantasy. Gdy nie tworzy prowadzi z ojcem wielopokoleniową pasiekę. Ma dwa koty.

MATEUSZ PIĄTKOWSKI | Facebook

Scenarzysta, zawsze szukający rysowników, żeby przed śmiercią lub nieuchronną implozją wszechświata (cokolwiek będzie pierwsze) stworzyć jak najwięcej komiksów.

KAROL KALINOWSKI | Facebook

Magister sztuki (kierunek projektowanie graficzne), starszy bibliotekarz, Jeden z najoryginalniejszych polskich twórców komiksowych. Współtworzył legendarny magazyn „Produkt”. Jego najbardziej znane dzieła to familijne „Łauma” i „Kościsko”. Zostały wydane przez Kulturę Gniewu i doczekały się kilku dodruków. Ale KRL tworzy również komiksy dla dorosłych, które wydaje własnym sumptem. Za „Furkota” i „Turbolechitów” autor otrzymał Złotego Kurczaka w kategorii najlepszy scenarzysta 2018.

KAMILA ‚FAVI’ ZALEWSKA-FIRUS | Facebook

Gra w RPG od 12 roku życia. Kilkanaście lat później, po urodzeniu dziecka zainteresowała się grami fabularnymi dla dzieci. Nie było ich na polskim rynku, więc napisała „Jagodowy Las” – grę o pomocnych krasnoludkach opartą na uproszczonej mechanice Fajerbola. Tym samym rozpoczęła serię Fajerbol Junior. Projekt się rozrasta, Kamila wydała drugą grę pt. „Syrenki i Trytony”, pisze następne, a wszystko udostępnia za darmo (linki w komentarzach).
W czerwcu zakończyła się na Wspieram.to wspólna zbiórka na wydanie gier RPG dla dzieci (przeprowadzona razem z twórcą Mistrz Baśni, Marcinem Kubiesą). Autorzy odnieśli ogromny sukces – zebrano 54024 złotych z 704 wpłat.

KAROLINA PLEWIŃSKA | Facebook

Rysuje komiksy o błędach w wychowaniu i systemie edukacji, o stereotypach, o inności. Ostatnio za swoje ziny została nominowana do nagrody Złote Kurczaki w kategorii „debiut”, a także pojawiła się w katalogu festiwalowym Festiwal Komiksu W Łodzi. Legendy głoszą, że jada zupę z kredek.

ŁUKASZ KOŁODZIEJ | Facebook

Zapalony fantasta od ponad dekady zafascynowany grami fabularnymi. Słusznie niedoceniany twórca i wydawca gry Fajerbol oraz całej serii powiązanych z nią publikacji (Krwawei Piaski, Terra Incognita, Neon Lights, Podświat, Hinotama i wiele innych). Stara się popularyzować swoje hobby i pomagać początkującym autorom w wydawaniu własnych gier fabularnych.

MATEUSZ SKUTNIK | strona | Patreon

Uznawany za jednego z najciekawszych polskich twórców komiksów, Mateusz Skutnik tworzy poetyckie, niekiedy oniryczne fabuły, w których czytelnik musi sam odnajdywać tropy zostawione przez autora.

Urodził się w 1976 roku w Poznaniu. Pierwsze komiksy zaczął rysować w wieku ośmiu lat. Sam przyznaje, że wtedy wydawało mu się to łatwe, a teraz, po latach wie, że to wcale łatwe nie jest. Skończył architekturę na Politechnice Gdańskiej. Na studiach w 1997 roku założył wraz z Łukaszem Klimkiewiczem zina „Vormkfasa”. Komiksy Skutnika pojawiły się w wielu polskich magazynach i zinach komiksowych, m.in. „Świecie komiksu”, „AQQ”, „KKK”, „Ziniolu” i „Krakersie”. Publikował w słoweńskim magazynie „Stripburger” i czeskim „Aargh!”. Uznanie przyniosła mu seria „Rewolucje”, której pierwsza część zatytułowana „Parabola” ukazała się w 2004 roku. Jest też autorem ponad setki logicznych gier komputerowych, z których największą popularnością cieszą się serie Submachine i Daymare Town.

RAFAŁ SZŁAPA | Facebook

Rocznik 1976, absolwent ASP w Krakowie. Z wykształcenia Artysta grafik. Twórca Ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych oraz okładek książek. Przez lata związany z reklamą. Z potrzeby serca, scenarzysta i rysownik komiksów. Twórca opowieści publikowanych między innymi w Nowej Fantastyce, Przekroju, Gazecie Wyborczej oraz Bluszczu. Autor komiksów historycznych. Od 2010 roku scenarzysta, rysownik i wydawca cyklu komiksowego w klimatach superbohatersko-horrorowych pt. Bler, który obecnie liczy 7 tomów. Stworzył komiksy do kampanii reklamowej piwa Special – Legenda Północy oraz oprawę graficzną do ekspozycji o Fiacie 125p w krakowskim Muzeum technikiW 2018 był twórcą plakatu 29.edycji Międzynarodowego Festiwalu w Łodzi a także jurorem w kolejnej edycji konkursu Asus. Prywatnie szczęśliwy mąż Joanny i jeszcze szczęśliwszy tata Malwiny oraz małego Konrada.

ŁUKASZ OBŁAŻEWICZ | Facebook

Od 10 lat wolny strzelec – grafik projektant i ilustrator. Od niedawna twórca komiksów. Komiks Telemetria został nominowany do Złotego Kurczaka w kategorii debiut. Łukasz pracuje nad drugą częścią Telemetrii i nowym projektem komiksowym oraz ilustracjami do gry planszowej Gniew Barbarzyńców. Urodzony i zamieszkały w Gdańsku. Fani piwa z Trójmiasta mogą go kojarzyć jako ilustratora projektu Chmielogród.

PIOTR BICZYŃSKI | Facebook

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W wolnym czasie wymyśla historie i rysuje komiksy. Lubi absurd i czarny humor. Inspiruje się muzyką, grami, filmami postapo i horrorami.

Pochodzi z Bolesławca. Komiksy rysuje od gimnazjum, ale dopiero teraz postanowił je wydawać. Obecnie skupia się na pracy nad Dziećmi Stwórcy, z których planuje zrobić serie.

PALINA MATYŃKA | Facebook
Za dnia: bardzo poważnie pracuje w korporacji, po godzinach: tworzy historie, które sama chciałaby usłyszeć. Uwielbia baśnie, literaturę klasyczną i gry komputerowe. Rzeczywistość ją zachwyca i śmieszy, budząc niedowierzanie ilością niedoróbek. Mniej więcej rok temu Paulina zebrała wszystkie rzeczy, które lubi, i zaczęła o nich pisać i rysować. Tak powstała Literacka Agencja Detektywistyczna, która obecnie wychodzi jako webcomic, a planowana jest jako szerszy projekt na różnych mediach.