Premiery

CYMELIA Antologia komiksu
M. Janiak (okładka A) / Krzysztof Hładki (okładka B) / Tav / Cyryl Karczewski / Mysza / Paulina PinPinax Matyńka / Paweł Matuszewski / Kyosuke Hikan / Mira Sonne Morawska
Wydawca: Stacja Kultura – Biblioteka Rumia
Cena: 10 zł

Cymelia – zbiory lub obiekty o szczególnej wartości, odpowiednio chronione i przechowywane; najcenniejsze druki i rękopisy w bibliotece. Status cymelium mogą uzyskać rękopisy, druki, ryciny, fotografie, mapy i muzykalia wyróżniające się formą, treścią, pochodzeniem lub wiekiem. Antologia komiksu powstała w ramach warsztatów prowadzonych w Stacji Kultura przez Łukasza Kowalczuka spełnia wszystkie wymogi. Dziewięć krótkich i wyjątkowych opowieści o bibliotekach i książkach.

Tyler Cross – Miami (tom 3)
Fabien Nury / Brüno / Laurence Croix
Wydawca: Słowobraz
Cena okładkowa: 69 zł / cena festiwalowa: 52 zł (w sprzedaży będą też dwa pierwsze tomy)

Mafia nie lubi Tylera Crossa, niewątpliwie ze wzajemnością. Gdy otwierają kontrakt na jego głowę i ginie ważna dla niego osoba, Tyler nie ma wyjścia, zaczyna poszukiwania…
Musi tylko odzyskać kasę z ostatniej roboty. Ale ktoś już ją wydał, inwestując w szemrany interes w Miami…

 

Podwodny Spawacz
Jeff Lemire
Wydawca: KBOOM
Cena okładkowa: 99,00 zł / cena festiwalowa: 75 zł

Jack Joseph, podwodny spawacz na platformie wiertniczej u wybrzeża Nowej Szkocji, jest przyzwyczajony do ogromnej presji pracy w głębinach. Jednak nic nie jest w stanie przygotować go do presji związanej z czekającą go nową rolą – Jack ma zostać ojcem. Im głębiej nurkuje, tym bardziej oddala się od swojej młodej żony i nienarodzonego dziecka. Pewnej nocy, gdy zanurza się głęboko w lodowatym oceanie przeżywa tajemnicze doświadczenie, które bezpowrotnie odmieni jego życie.

 

Dracula
Roy Thomas / Mike Mignola
Wydawca: KBOOM
Cena okładkowa: 79,00 zł / cena festiwalowa: 60 zł

Komiksowa adaptacja kinowego obrazu Francisa Forda Coppoli, będącego stylową ekranizacją klasycznej powieści grozy Brama Stokera, ukazała się jednocześnie z premierą filmu. Scenariusz napisał weteran rynku opowieści obrazkowych Roy Thomas, a historię o wampirze zilustrował Mike Mignola, który wówczas dopiero wspinał się po szczeblach komiksowej kariery. Album Dracula został entuzjastycznie przyjęty przez amerykańskich fanów. Obecnie ma status dzieła kultowego.

 

DOOM PIPE
Autorzy: Henryk, Tomasz Kaczkowski
Wydawca: DOOM PIPE
Cena: 20 zł

DOOM PIPE- obyczajowe komiksy grozy. Fajczana mieszanka przygód, tajemnicy i powięsci gotyckiej. Najlepiej smakuje nocą.
Międzymiastowy kolektyw wydaje komiksowego ZINa z krótkimi historiami, oraz osobne historie ze świata DOOM PIPE! Każda ze znakiem jakości fajki i kości!