Warsztaty

Udział w zajęciach jest darmowy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Prosimy pisać na adres lk@tzzad.pl

KTO TO JEST SUPER KOT? (warsztaty dla dzieci od lat 7 do 10)

Sala dla dzieci | 11:30 – 13:00 oraz 15:00 – 16:30

Zajęcia komiksowe dla dzieci z twórcą komiksów, Piotrem Nowackim (m.in. „Miś Zbyś”, „Smoczek Loczek”, „W koronie”). Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się jak wygląda proces powstawania komiksów, usłyszą kilka praktycznych rad od samego Mistrza Yody oraz stworzą krótką historyjkę
z przygodą Super Kota.

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH (od lat 14) | Sala lustrzana (piętro 1)

JEDNA STRONA, NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI! | 10:30 – 13:00

Pomysły i punkt widzenia są tak samo ważne jak umiejętność rysowania i zasady kompozycji. Komiksy są naprawdę niezwykłym medium; potrzebujesz tylko swojej wyobraźni, ołówka i kawałka papieru! Podczas tych warsztatów Berenika Kołomycka trochę was pomęczy, trochę rozrusza i pomoże stworzyć jednostronicowy komiks.

WARSZTATY KOMIKSOWO-CHIRURGICZNE | 13:30 – 16:00

Jacek Frąś zaprasza! Co będzie na warsztatach? Sporo kreatywnej pracy, łatwe ćwiczenia rysunkowe, trochę teorii i więcej teorii, nie tylko komiksowej, ciekawostki, mozolne ćwiczenia ręki i głowy, pot z wysiłku szarych komórek, szukanie pomysłów, korekty i podpowiedzi.
Czego nie będzie na warsztatach? Nudy.

SCENARIUSZE NIE MAJĄ SENSU! | 16:30 – 19:00

Każdy potrafi pisać, ale czy każdy może pisać dobrze? Czy w ogóle jest coś takiego jak dobrze napisany scenariusz? Czy scenariusz pisany bez znajomości rzemiosła musi być automatycznie gorszy od tego stworzonego przez absolwenta kursów pisania? Po 20 latach pisania scenariuszy Sztybor nauczył się, że reguły są super, ale ograniczają. Że fajnie się nauczyć zasad, ale później ciężko się ich oduczyć. Scenarzysta poprowadzi kurs o tym, że tak naprawdę scenariusze nie mają sensu, ale żeby móc pisać, trzeba mieć historię do opowiedzenia.